SİYASET
Giriş Tarihi : 08-03-2024 22:49

Deniz Dalgıç; Eşitlik Politika Belgesi’ni imzaladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Yerel Yönetimlerde Eşitlik Politika Belgesi’ne imza atan Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç, görev süresince belgede yer alan tüm maddelere uyacağına söz verdi.

Deniz Dalgıç; Eşitlik Politika Belgesi’ni imzaladı.

Deniz Dalgıç, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, CHP’nin halkçı belediyecilik anlayışını yansıtan ve Genel Başkan Özgür Özel tarafından kamuoyuyla paylaşılan Eşitlik Politika Belgesi’ni imzaladı.

CHP Mudanya İlçe Başkanlığı’nda, kadın kolları temsilcileri ve Mudanyalı kadınların katılımıyla gerçekleşen imza töreninde konuşan Dalgıç, “Belediye Başkanlığı yaptığım süre içerisinde tüm maddelere uyacağımı, kadınlarımızın gözü önünde taahhüt ediyorum” dedi. Dalgıç, toplumsal cinsiyet eşitliği için mücadeleyi içeren dokuz maddelik taahhütnameyi imzalayarak başta kadın ve erkek arasındaki ayrımcılık ve cinsiyet eşitsizliği olmak üzere her türlü eşitsizliğe karşı mücadele edeceğini söyledi.

Deniz Dalgıc Kadınlar Günü1

Belediye hizmetlerinde kendilerine başvuran vatandaşları hiçbir şekilde ayırmayacaklarını, ırk, mezhep, inanç ve siyasi tercih farkı olmaksızın herkese eşit hizmet edeceğini söyleyen Dalgıç, "Göreve geldiğimizde, hizmetlerin planlanması, uygulanması ve yürütülmesinde katılımcı bir anlayışla hareket edeceğiz ve her türlü ayrımcılık ile şiddetin karşısında duracağız." dedi.

Deniz Dalgıc Kadınlar Günü 5

“KADIN UMUTTUR”

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü de kutlayan Deniz, “Kadın umuttur, mücadeledir, azimdir, eşitliktir, gelecektir. Mudanyamızın geleceğini, kadınlarımızı da yanımıza alarak hep birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu.

Üreten kadınlara öncelik vereceklerini ifade eden Deniz Dalgıç, "Üreten kadınlara büyük önem veriyoruz. Hem kadınlarımızı hem de gençlerimizi ekonominin içine katmalıyız. Ancak bu şekilde kalkınabiliriz. Kadın kooperatiflerimizin ürettiği ürünlerin satışını kolaylaştıracak projeler geliştireceğiz. Üretimi teşvik ederek, tüm kadınlarımızı üretime dahil edeceğiz." dedi.

Deniz Dalgıc Kadınlar Günü4

8 MART’A ÖZEL ETKİNLİKLER

8 Mart programını sadece kadınlara ayıran CHP Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç, günü kadınlara yönelik etkinliklerle dolu dolu geçirdi. Sabah vardiya değişiminde, Yazaki Wiring Technologies Mudanya Fabrikası’nda çalışan kadın işçilere karanfil vererek günlerini kutlayan Dalgıç, sonrasında Mudanya Kent Konseyi Trekking Grubu ile bir araya geldi. Ardından Çepni ve İpekyayla mahallelerini ziyaret eden Dalgıç, buradaki üretici kadınları ziyaret ederek üretim süreçlerini inceledi ve karşılaştıkları sorunları dinledi. Esnaflık yapan kadınları da ziyaret eden Deniz Dalgıç, kadınlara yönelik projelerini anlattı."

Deniz Dalgıc Kadınlar Günü2

EDİTÖR: FERİT GÜCÜYENER

NİHAT ALPARSLANNİHAT ALPARSLAN