EĞİTİM
Giriş Tarihi : 28-10-2022 09:45   Güncelleme : 28-10-2022 09:47

Elon Musk, Twitter'ı satın aldı!

Twitter hesabından açıklama yapan Elon Musk, Twitter'ı satın aldığını duyurdu. Musk paylaşımında firmayı satın alma nedeninin para değil insanlığa yardım olduğunu belirtti.

Elon Musk, Twitter'ı satın aldı!

Twitter hesabından açıklama yapan Elon MuskTwitter'ı satın aldığını duyurdu. Musk paylaşımında firmayı satın alma nedeninin para değil insanlığa yardım olduğunu belirtti.

 

 

 

SPEKÜLASYONLARA YANIT VERDİ

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon MuskTwitter'ı satın aldığını açıkladı. Musk, şahsi Twitter hesabından "Sevgili Twitter Reklamverenleri" başlıklı bir paylaşım yaptı. Paylaşımda, Twitter'ı satın alma sebebine ve reklamlarla ilgili ne düşündüğüne dair çok sayıda spekülasyonun olduğuna dikkat çeken Musk, bunların çoğunun yanlış olduğunu belirtti.

"PARA DEĞİL İNSANLIĞA YARDIM"

Musk, geleneksel medyanın, maddi getiri beklentisiyle kutuplaşmayı körüklediğini ancak bunu yaparken diyalog şansını kaçırdığını ifade etti. Bu nedenle Twitter'ı aldığını kaydeden Musk; bunu para için değil, insanlığa yardım etmeye çalıştığı için yaptığını aktardı. Musk açıklamasında şunları kaydetti:

"Twitter’ı satın almamın nedeni, geniş bir inanç yelpazesindeki insanların şiddete başvurmadan sağlıklı bir şekilde tartışabilecekleri ortak bir dijital ortama sahip olmanın uygarlığın geleceği adına önemli olmasıdır. Geleneksel medyanın büyük bir bölümü, bitmek bilmeyen tıklama arayışında parayı getirenin bu olduğuna inandıkları için bu kutuplaşmış aşırı uçları körükledi ve besledi fakat bunu yaparken diyalog fırsatı kaybedildi. Bu nedenle Twitter’ı satın aldım. Kolay olacağı için yapmadım. Daha fazla para kazanmak için yapmadım. İnsanlığa yardım etmek için yaptım. Bunu alçakgönüllülükle yapıyorum ve tüm çabalarımıza rağmen bu hedefe ulaşmadaki başarısızlığın çok gerçek bir olasılık olduğunu kabul ediyorum."

"TWİTTER ŞEFİ"

Musk ilk değişikliği Twitter profilinde yaptı. Hesabındaki açıklama kısmını değiştiren Musk, buraya 'Chief twit' (Twitter şefi) ifadesini yazdı. Musk, konum olarak da Twitter'ın şirket merkezini gösterdi.

MAHKEMELİK OLMUŞTU

Musk Temmuz ayında, platformdaki bot hesapların Twitter’ın iddia ettiğinden fazla olduğuna yönelik kaygılarını gerekçe göstererek satın alma anlaşmasını feshettiğini açıklamıştı. Şirketin piyasa değeri yüzde 6 azalmış, Twitter hem suçlamaları reddetmiş hem de satış anlaşmasını tamamlaması için Musk'ı mahkemeye vermişti. Taraflar daha sonra anlaşmaya varmışlardı.

 

ETİKETLER:

elon musk twitter

AdminAdmin