GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2022 18:52   Güncelleme : 17-10-2022 07:40

Erdoğan duyurdu: Çalışmaları yürütüyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Ayvacık–Küçükkuyu Yolu Assos ve Troya Tünelleri Açılış Töreninde konuştu. Erdoğan, "Ayvacık-Küçükkuyu arasındaki mesafeyi yaklaşık 2 buçuk kilometre kısalttık." dedi.

Erdoğan duyurdu: Çalışmaları yürütüyoruz

Erdoğan duyurdu: Çalışmaları yürütüyoruz

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Ayvacık–Küçükkuyu Yolu Assos ve Troya Tünelleri Açılış Töreninde konuştu. 

"50 DAKİKALIK YOL 5 DAKİKAYA DÜŞTÜ"

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

'Açtığımız tüneller sayesinde Kaz dağlarının o muhteşem tabiatını en küçük bir zarar vermeden Ayvacık-Küçükkuyu arasındaki mesafeyi yaklaşık 2 buçuk kilometre kısalttık. Daha önce 50 dakika süren yolculuğun 5 dakikaya inmesiyle hem zamandan hem yakıttan hem emisyondan elde ettiğimiz kazanç yılda 133 milyon liraya tekabül ediyor.

Açılışını yapacağımız Ayvacık-Küçükkuyu yolu ile Troya ve Assos tünellerinin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Uzunluğu 5,7 kilometreyi bulan tünelleriyle birlikte toplamda 9,6 kilometrelik bu yol Balıkesir ve İzmir’e ulaşımı sağlayan Kuzey-Güney aksının en önemli kısımlarından biridir.

?Böylece geçtiğimiz Mart ayında hizmete açtığımız 1915 Çanakkale Köprüsü ile bölgedeki hızlanan trafiğe cevap verecek yatırım bedeli 4,6 milyar lira olan bir projeyi daha şehrimize kazandırmış oluyoruz.

Açılışını yaptığımız bu yolla birlikte bölgede artık bölünmüş yol standardına sahip olmayan ana güzergâh bırakmadık. Tünellerin giriş ve çıkışlarında yapılan kaplamaların ve rölyeflerin projeye ayrı bir güzellik kattığına inanıyorum.

Vatandaşlarımızı konforu artan, güvenliği yükselen, süresi kısalan bir seyahatle sevdiklerine ulaşabilecekleri eserleri kazandırmayı sürdüreceğiz.

 

ETİKETLER:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ,

AdminAdmin