SİYASET
Giriş Tarihi : 05-11-2022 23:05   Güncelleme : 05-11-2022 23:31

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Londra eleştirileri: "Nereye gittiğinin farkında değil"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun İngiltere ziyaretini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP liderine sert sözlerle yüklendi, 6'lı masayı da eleştiren Erdoğan, "Türkiye'yi 1970'lerin perişan haline döndüreceklerdir" dedi.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Londra eleştirileri:

Kemal Kılıçdaroğlu'nun İngiltere ziyaretini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP liderine sert sözlerle yüklendi, 6'lı masayı da eleştiren Erdoğan, "Türkiye'yi 1970'lerin perişan haline döndüreceklerdir" dedi.

"KARA PARA EKONOMİSİNİ ÇÖKERTECEĞİZ"

Önce ABD, ardından İngiltere’ye giden CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluLondra’dan bir video paylaştı, videoda Türkiye’ye temiz para getireceğini söyleyen Kılıçdaroğlu“Temiz, teknolojik, iklim dostu parayı ve büyük yatırımlarla Türkiye’ye getireceğiz. Kara para ekonomisini, mafyayı, çeteleri hızla temizleyeceğiz.” demişti.

"ÜLKEYİ İMF'DEN KURTARDIK"

CHP Lideri'nin sözleri çok konuşulurken, toplu açılış töreni için Gaziantep’te bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. İstasyon Meydanı'nda toplananlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşte görüyorsunuz, birileri kıta kıta geziyor. Amerika olmadı, İngiltere. İngiltere olmadı Almanya. Sanırsınız ülkenin, milletin hayrına bir iş yapacak. Döndüğünde bakıyorsunuz yediği hamburgerden başka anlatacak bir şey yok. Temiz para arıyormuş. Gittiği yer geçmişte bizim ülkemiz dahil tüm dünyanın iliğini, kemiğini sömürenlerin kapısı. Ne alacakmış oradan para. Ya sen ne yapıyorsun! Gazi Mustafa Kemal Düyun-u Umumiye'den, biz de bu ülkeyi IMF'den kurtardık.” dedi.

"NEREYE GİTTİĞİNİN FARKINDA DEĞİL"

Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucu parasıyla cari açığın kapatıldığına yönelik iddiasına bir kez daha değinen Cumhurbaşkanı, “Aklı başında kim ülkesini uyuşturucu gibi bir illet ile aynı cümlede zikreder. CHP'nin milletvekilleri mahkemede hakimlerin üzerine yürüyor. Bu şaşırmış ya. Bu nereye gittiğinin farkında değil. Şimdi yargıdayız. Yargıda bunların hesabını soracağız. CHP ve Kılıçdaroğlu'nun yaptıkları siyaset değil, proje ürünü hamlelerdir. Türkiye proje elemanlarının, ülkenin ve milletin yönetimine sahip olduğu günlerin bedellerini çok ödedi. Bunlara asla fırsat vermeyeceğiz.” diye konuştu.

"TÜRKİYE'Yİ 1970'LERİN PERİŞAN HALİNE DÖNDÜRECEKLER"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında 6'lı masayı da şu sözlerle eleştirdi: "6'lı masanın ağzından tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan sözlerini duyuyor musunuz? Yapacakları şudur, ekonomimizi küresel sermayenin tetikçilerine teslim edecekler. Evlatlarımızı, milli ve manevi değerlerimizi zehirlemek için kullananların insafına terk edeceklerdir. Eser ve hizmet altyapımızı kasıtlı sabotaj ve iş bilmezlikleri ile kısa sürede çökerteceklerdir. Türkiye'yi 1970'lerin perişan haline döndüreceklerdir. Bazen bunları söylerken karşımızdakilere haksızlık mı yapıyoruz diyoruz. Sonra bakıyoruz bir tane aklı başında politika ve söylemleri yok. Beton duvara vursanız hayırlı bir ses çıkar ama bunlardan çıkmıyor."

 

ETİKETLER:

erdoğan kılıçdaroğlu londra gaziantep

AdminAdmin