SİYASET
Giriş Tarihi : 25-02-2023 09:41   Güncelleme : 25-02-2023 13:53

Gültekin Uysal istediği adayı ilk kez açıkladı

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili ilk kez net konuştu ve adayının CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

Gültekin Uysal istediği adayı ilk kez açıkladı

DP lideri Gültekin Uysal, Nevşin Mengü'nün Youtube kanalında açıklamalarda bulundu.

2 Mart’taki altılı masa toplantısında muhalefetin adayını belirlemesi gerektiğini vurgulayan Uysal, kendilerine göre doğru ismin ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

"KILIÇDAROĞLU'NUN ADAY OLMASINI İSTİYORUZ"

Uysal şöyle konuştu:

"Biz bütün eldeki verileri değerlendirdiğimizde, siyasetin gerçeklerini göz önüne aldığımızda, toplumsal psikolojik sınırlar, geçişkenlikler, süreç, 1 yıllık 6'lı masa süreci, referandumdan itibaren büyütülmüş, Türkiye'de demokrasi ne demek, hukuk laiklik ne demek, bunun şuurunda olan, üretken verimli devleti finanse eden insanlarımızın bir talebi var. İyi yönetim ne demek? Oturduğumuz binanın güvenli olması demek, yediğimiz gıdanın güvenli olması demek. Toplumsal muhalefetin bu beklentisini kademe kademe örmüş, bu noktada muhalefetin en büyük siyasi partisi, tabi siyaset son tahlilde güç denklemi. Biz bu süreci, riski yönetecek, aynı zamanda iktidar değişimi değil. Beraberinde kurucu akıl ile büyük cumhuriyeti, kurumları, kuvvetler ayrılığını değer yargılarını oluşturacak siyasi akla, programa ihtiyaç var. Bunun siyasi liderliğini yapacak olan siyasi partilerdir, genel başkanlardır. Öncelikle masadan çıkması kategorik olarak ifade ediyorum. Bu noktada elbette Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun biz Demokrat Parti olarak aday olmasını istiyoruz."

AdminAdmin