SİYASET
Giriş Tarihi : 31-03-2023 07:27   Güncelleme : 31-03-2023 08:04

Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a seçim tepkisi: Her yola başvuruyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gazetecilerle bir araya geldi. Seçimle ilgili de konuşan Karamollaoğlu, "Ben şu anda Tayyip Bey’i biraz panik içinde görüyorum." dedi.

Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a seçim tepkisi: Her yola başvuruyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir grup gazeteciyle yaptığı söyleşisinde, Türkiye kamuoyu gündemindeki kadın hakları ve siyaset eksenli tartışmayla ilgili de soruları yanıtladı. Karamollaoğlu, 14 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimler süreci kapsamında Saadet Partisi’nin bulunduğu Millet İttifakı ile iktidar cephesindeki Cumhur İttifakı’ndaki son gelişmeleri de yorumladı.

'İSTANBUL SÖZLEŞMESİ MESELESİ İLE İLGİLİ HER FIRSATTA DİLE GETİRİYORUM'
Karamollaoğlu “Biz aslında İstanbul Sözleşmesi meselesi ile ilgili olarak da bunu her fırsatta dile getiriyorum. Kadına şiddetin önlenmesi devlet için bir vecibe. Bunu mutlaka sağlamak icap eder. Ama bugüne kadar alınan tedbirler bunu sağlamadı. Çok açık ve net olarak görülüyor. Gerekirse yaptırım gücü daha fazla olacak tedbirlerin alınmasına ihtiyaç var. Misal bir insan çıkacak, kendi küçük çocuklarını, eşini hiç acımadan hunharca katledecek. Mahkemeye gidecek, onlar da belki diyecek ki ‘sen büyük bir cinayet işlemişsin, yine yaşamına devam et ama hapishanede’. Ama ben de diyorum ki niye? Gerekirse böyle durumlarda, yani kesin olan durumlarda idam cezası bile getirilebilmeli. Caydırıcı olunmak mecburiyetinde. Ama ben idamı herhangi bir konu için söylemiyorum. Ben hunharca kendi çocuklarını ve karısını katleden bir insanın idam edilmesinin gerekli olduğu kanaatindeyim” diye konuştu.

'TAYYİP BEY’İ PANİK İÇİNDE GÖRÜYORUM'
Cumhur İttifakı’nın beşli yapı haline dönüşmesiyle ilgili Karamalloğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan’a kazandıracağı oylar olduğu gibi kaybettireceği oylar da olduğu düşüncesinde.

Erdoğan’ın TBMM’de sandalye çoğunluğunu dikkate aldığını ancak esasen Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmayı hedeflediğini kaydeden Karamollaoğlu, “Eğer Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu partilerden azar azar da olsa oy devşirebilirse bu avantajına. İşte HÜDA PAR için ortadaki rakamlar belli. Buna demek ki ihtiyaç duyuyor. Onun için Tayyip Bey’in yaklaşımında nerede küçük de olsa bir oy potansiyeli görüyorsa onu alabilmek için bir hamle yapmayı gerekli gördüğünü düşünüyorum. Ben şu anda Tayyip Bey’i biraz panik içinde görüyorum. İnsan endişeli ve tedirgin olunca, bir yerden bir şeyler kazanıyorum derken öbür taraftan da kaybeder” dedi.

'ERDOĞAN KAYBETME İHTİMALİNİ GÖRDÜĞÜ İÇİN HER YOLA BAŞVURUYOR'
Erdoğan’ın da kaybetme ihtimalini gördüğünü vurgulayan Karamollaoğlu “Onun için de her yola başvurmaya ihtiyaç duyuyor. Her çareyi arıyor. Bundan dolayı da insan çok rahatlıkla hata yapar. Yani benim şu oyu alırken neyi kaybederim düşüncesi orada ki yürümüyor anladığım kadarıyla” ifadesini kullandı.

 

 

ETİKETLER:

Saadet Partisi , Temel Karamollaoğlu

AdminAdmin