SİYASET
Giriş Tarihi : 15-10-2022 16:04   Güncelleme : 17-10-2022 07:38

Kemal Kılıçdaroğlu: Boynumun borcu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bartın'ın Amasra ilçesinde 40 kişinin hayatını kaybettiği maden faciasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu: Boynumun borcu!

Dün akşam saatlerinde Amasra'da yaşanan maden faciasında yaşamını yitiren emekçi sayısı 40'a yükseldi. Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Engin Özkoç, Özgür Özel; Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz'un yer aldığı CHP Heyeti; bölgede incelemelerini sürdürüyor.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da yaşamını yitiren maden emekçilerinin ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazına katılmak için Ankara’dan hareket edecek.

"OLASI İHMALLERİN HESABINI SORMAK DA BOYNUMUN BORCU"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, maden ocağında yaşanan ve 40 maden işçisinin yaşamını yitirdiği patlamaya ilişkin, "Bu elim olayı takip edeceğim, olası ihmallerin hesabını sormak da boynumun borcu" açıklamasında bulundu.

 

 

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Acımız tarifsiz... Bartın’da yaşanan faciada art arda gelen acı haberler maalesef yüreğimizi dağlamaya devam ediyor. Yaşamını yitiren emekçi kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Bu elim olayı takip edeceğim, olası ihmallerin hesabını sormak da boynumun borcu!" diye konuştu.

 

AdminAdmin