SİYASET
Giriş Tarihi : 03-02-2023 17:25   Güncelleme : 03-02-2023 17:35

Kılıçdaroğlu 'adayım' demez

CHP'li Kuşoğlu cumhurbaşkanı adayını açıkladı: Kılıçdaroğlu 'adayım' demez tv100 Ankara temsilcisi Deniz Gürel'in hazırladığı 'Ankara'da Neler Oluyor?' programına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Kuşoğlu, "Adayın açıklanması Ankara’da olacak." dedi.

Kılıçdaroğlu 'adayım' demez

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Deniz Gürel'in hazırladığı Ankara'da Neler Oluyor programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Bülent Kuşoğlu'nun açıklamalarından önemli başlıklar:

13 ŞUBAT'TA KONU GÜNDEME GELECEK

Masaya gelmeden önce genel başkan yardımcıları bu konuları görüşür ondan sonra masada karar verilir. 13 Şubat'ta konu gündeme gelecek, karar verilir mi bilemiyorum.

Millet İttifakı’nın çalışmaları devam ediyor. Eğer Sayın Kılıçdaroğlu olacaksa ki öyle olmasını biz arzu ediyoruz Cumhuriyet Halk Partisi olarak. Böyle bir algı oluştu ama geç kalınmış bir şey yok. Daha önceki seçimlerde adaylar hep 40-45 gün öncesinde belirlenmiş. Geç kalınmış bir durum yok. Çalışmalar devam ediyor. Yapılıcaklarla ilgili Ortak Mutabakat Metni yayımlandı. Aday kim olursa olsun yapılacaklar hazır. Onların adayı belli fakat yapıcakları belli değil.

Deniz Gürel'in, "CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ilk adaylığını gündeme getiren sizsiniz, 13 Şubat'ta CHP'nin masaya götüreceği aday Kılıçdaroğlu mu olacak?" sorusuna Kuşoğlu, " Öyle olacak" yanıtını verdi.

Kuşoğlu sözlerine şöyle devam etti:

EN GÜÇLÜ ADAY KILIÇDAROĞLU

Siyasi partilerin liderleri otomatik olarak adaydırlar. Bütün partiler için geçerlidir bu CHP içinde geçerli. CHP şuanda en güçlü en fazla milletvekiline sahip parti olduğu için doğal olarakta en güçlü aday Kılıçdaroğlu'dur.

"KILIÇDAROĞLU BEN ADAYIM DEMEZ"

Kılıçdaroğlu ben adayım diyip onun tartışılmasına müsaade etmez. Sayın Kılıçdaroğlu "Ben adayım" demez. Parti lider yardımcıları görüşür ona göre adaylar sunulur. Aday belirlense bile açıklanmayabilir. Açıklanma tarihi alınabilir. 

14 Mayıs'ta seçim oalcaksa 60 gün geri gidilir ve bu tarih 14 Mart oluyor. Dolayısıyla Şubat ortası 13 Mart'ta açıklaması yapılır.

Bir program hazırlığı yapıyoruz evet bu tür bir lansman için. Millet İttifakı’nın adayı da çok önemli. Adayın açıklanması Ankara Başkent olduğu için Ankara’da olacak tabii ki. Ankara Arena’da olması yakışı kalır tabii ki. CHP'nin adayı amasız Sayın Kılıçdaroğlu'dur. Kaynak:Türktime

AdminAdmin