SİYASET
Giriş Tarihi : 04-12-2022 17:30   Güncelleme : 04-12-2022 17:34

MART AYINDA BASKIN SEÇİM HAYAL.

MART AYINDA BASKIN SEÇİM HAYAL.

Nokta.

 

 

ERDEM NOYAN

Erken seçim Mart ayında olamaz çünkü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ da diğer liderler gibi biliyor ki bu seçim onlar içinde son seçim, üstelik Erdoğan için bu seçim bir kez daha zor bir seçim çünkü 21 yıllık bir iktidar, güç zırhına bürünmüş bir iktidar gücü, üstelik bu güne kadar gelen tüm liderlerin sahip olduğu güç den çok daha büyük bir güce sahip bir Lider.

Hangi lidere böyle bir güce sahip olduktan sonra ve Ankara Keçiören gibi mütevazi bir semtten çıkıp yazlık kışlık saraylar, arkasında güvenlik orduları ve sayısız yüksek güvenlikli konvoylar nasip olmuştur. Siz olsanız büyük mücadeleler sonunda sahip olduğunuz bu gücü kolay kolay bırakmak ister misiniz. Kesinlikle istemezsiniz.

Sevgili okuyucular bu işin bir tarafı bu, birde işin diğer boyutu var, iş de sizlere Erdoğan için daha da önemli olan işin bu boyutunu dilimin döndüğü kadariyle anlatmaya çalışacağım. 21 yıl gerçek den bir lider için çok uzun bir süre, üstelik devletin bütün yetki ve gücünü kendisinde toplayan bir lider, düşünün bir kere böyle bir gücü insan bırakmak ister mi? hayır asla bırakmak istemez. Sağlıkçıların ifadesine göre insanda güç zehirlenmesi olur.

İş de bu nedenle AK Parti Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iktidarı bırakmak istemeyecektir. Çünkü bir başka sebebi daha var. Erdoğan meydan meydan dolaşırken ve kürsülerden söylemiyor, 20 yılda yaptıklarını ballandıra ballandıra anlatmıyor mu, Barajlar, oto yollar, Silah Sanayi gibi yatırımları heyecanlı heyecanlı halka sunmuyor mu, sunuyor.

Sevgili okuyucular Erdoğan’ın daha anlatmadıkları arkada, esas seçim bombalarını patlatması sırada, yeni yılı bekliyor, yani Ocak, Şubat, Mart ayını. Bakın şimdi size neden Mart ayında bir erken seçim olmaz onu anlatmaya çalışacağım.

Önce hemen bu ay sonuna kadar Emekli, Memur, işçi ve tüm çalışanlarla beraber Asgari ücretlerdeki artışlar geliyor, EYT‘ liler sorunu çözülüyor, 360 problemi hal yolunda. AK Parti kaynaklarına göre dar gelirlilerin ücret artışları öyle ya da böyle olmayacak, son 20 yılın en yüksek artışları olacak, çünkü seçim yılı.

Şimdi bunları bir kenara koyalım, gene Mart ayında Karadeniz de bulunan doğal gaz, Türk şebekelerine aktarılmaya başlanacak, Cumhurbaşkanının en büyük seçim kozu olacak olan Kanal İstanbul’un temeli muhtemelen Mart ayı içinde atılacak, Silah sanayimizin tamamen yerli imkanlarla yaptığı insansız hava araçlarının hemen hemen tamamı Mart ayından itibaren Silahlı Kuvvetlere teslimi yapılacak ve Türkiye’nin bütün bölgelerinde başlatılan Toplu konut hamleleri, bunlar ve daha çoğu Mart ayından itibaren halkın hizmetine sunulacak.

 Bitmedi, AK Parti lideri olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim kozu olarak övüneceği Ekonomik kararlarda daha sırada bekliyor. Şu an faizler baskı altında düşürülmeye çalışılıyor, bunda da başarılı ol muş gibi gözüküyor, gene aynı yolla dolar sabit tutulmaya çalışılıyor, buna rağmen son yılların en yüksek seviyesinde seyreden kurlar nedeniyle ihracat rekor üstüne rekor kırıyor.

AK Parti kurmaylarından gelen sinyallere göre gene Mart ayından itibaren kriz içinde bulunan tarım işçisi, çiftçi ve köylüye yeni ve hissedilir imkanlar getiriliyor. Gübrede, tohum da ve mazotta hissedilir destekler gelecek. Bu ve buna benzer daha neler neler, siz olsanız 20 yılda sahip olduğunuz bu büyük gücü bırakmamak için üstelik son seçim olarak adlandırılan bir seçim için bütün muslukları açmaz mısınız, vallahi da açarsınız billahi de açarsınız.

Sevgili okuyucular şimdi soruyorum size bütün bu sıraladıklarımın tamamını halka sunmadan Mart ayında bir erken seçime gider mi Erdoğan gitmez, muhalefet istediği kadar Mart’ta bir baskın seçimden bahsede dursun Mart ayında bir seçim hayal gibi duruyor, hem neden bir baskın seçim, yukarda sıraladığımız bütün yatırımlar Mart ayına göre ayarlanmış, bütün bunları çıkıp halka arz etmedik den sonra bir baskın seçim olur mu, siz olmaz diyorsanız, bende olmaz diyorum ancak, Mayıs ayı daha makul gibi geliyor insana. Bütün bu sıraladığım şartları göz ününe getirin ve seçim hangi tarih de olur kararı siz verin.

AdminAdmin