SİYASET
Giriş Tarihi : 30-04-2024 08:42   Güncelleme : 07-05-2024 17:11

Muğla Büyükşehir’de Genel Sekreter Tayfun Yılmaz Oldu

Bodrum Belediyesi başkan yardımcılarından Tayfun Yılmaz, Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri oldu.

Muğla Büyükşehir’de Genel Sekreter Tayfun Yılmaz Oldu

31 Mart’ta yapılan seçimler sonrası Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ahmet Aras,  mevcut Genel Sekreter Birsen Kocataş’ın yerine Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz’ı Genel Sekreteri olarak Muğla’da atadı. Yapılan atamanın CHP Merkezi tarafından da uygun görüldüğü ve Tayfun Yılmaz’ın 24 Nisan itibari ile Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak göreve başlayacağı ifade edildi.

 

Tayfun Yılmaz Kimdir?

1982 yılında Hacıbektaş’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 2001 yılında Bursa’da Işıklar Askeri Lisesi’nden 2005 yılında Ankara’da Kara Harp Okulu’ndan sistem mühendisi olarak mezun oldu.

Babası 12 Eylül 1980 darbesi mağduriyeti yaşamış olup, Tayfun Yılmaz da askeri okulda bu mağduriyetleri yaşamıştır. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ve yurt dışında TSK kadrolarında görev yaptıktan sonra Yüzbaşı rütbesindeyken 2016 senesinde istifa edip Belediyecilik hayatına başlamıştır. Tayfun Yılmaz, evli olup Çağan ve Defne isminde 2 çocuk babasıdır. Ayrıca iyi derecede İngilizce bilmektedir.

ara.MuğlaTürkiyeilkiyibaşkanıbelediyemart

NİHAT ALPARSLANNİHAT ALPARSLAN