SAĞLIK
Giriş Tarihi : 25-06-2024 08:17   Güncelleme : 25-06-2024 08:31

Özel Bir Hastanenin Hatasını Masum Bir Çocuk Ödeyemez

Bodrum Acıbadem Hastanesinde gerçekleşen Doğum ve sünnet Operasyonlarında ihmalkarlık ve adete vurdumduymazlık örneği yaşandı. Masum bir küçük çocuğun gelecekte çocuk sahibi olmasını engelleyecek bir ihmalkarlık gerçekleşti.

Özel Bir  Hastanenin Hatasını Masum Bir Çocuk Ödeyemez

Bodrum -İnternet Haber

ÇOCUĞUN DURUMUNU  ÖĞRENEN AİLE PERİŞAN OLDU

Bodrun Acıbadem hastanesine güvenerek büyük umutlarla anne olmak içn doğum yapmaya giden anne İşler erkek bir çocuk dünyaya getirdi .Çocuğu sağlı taramasından geçiren hastane doktorları hiç bir sorunu olmadığını  söylediler.Aile son derece mUtlu oldu.Aynı hastanede küçük ege'yi sünnet ettiren aile   operasyondan sönra hiç bir sorun yok cevabını alınca çok mutlu oldular.Daha sonra çocuğun tek testisli olduğu ortaya çıkınca aile perişan oldu. Çocuğun amcası Bodrum Avrasya sanayi iş adamları derneği başkanı semih İşler gazetemize açıklama yaptı.

   AVRASYA SANAYİ İŞADAMLARI DERNEĞİ  BODRUM BAŞKANI SEMİH İŞLER

Başkan İşler"Bir aile olarak büyük bir dehşet ve üzüntü içindeyiz. Sevgili yeğenim ve adaşım semih Ege 'in hayatı, bilinçsiz ve ihmalkar bir özel hastane tarafından tehlikeye atıldı. Ne yazık ki, Bodrum Acıbadem'de gerçekleşen sünnet ve doğum operasyonu sırasında, temel bir sağlık sorunu olan inmemiş testis durumu gözden kaçırıldı.

4 yaş kontrolü sırasında, semih Ege'de teşhis edilen bu durum, açıkça hastane personelinin dikkatsizliğini ve yetersizliğini göstermektedir. Üstelik, biz aile olarak yüksek bir ücret ödedik, ancak aldığımız hizmetin kalitesi bu ücreti hak etmiyor.

Bu durum sadece maddi bir zarar değil, aynı zamanda ailemizin de güvenini ciddi şekilde sarsmıştır. Bir çocuğun sağlığıyla oynayan bir hastane, toplumun güvenini hak etmiyor.

 Amacımız, bu skandalla ilgili kamuoyunu bilgilendirmek ve benzer bir felaketin başka ailelerin başına gelmesini önlemektir. Kimse sevdiklerinin sağlığını riske atmamalı ve güvenilmez bir sağlık kuruluşuna teslim etmemelidir.

Şimdi, bu konuda sessiz kalmak mümkün değil. Herkesi bu skandalı duyurmaya ve benzer durumların tekrarlanmasını engellemeye çağırıyoruz" dedi.Bu konuda sağlık bakanlığı yatkililerinden cevap bekliyouz
Sağlık hakkımızı savunmak için bir araya gelmeli ve bu tür ihmalleri tolere etmemeliyiz. Semih Ege gibi masum çocuklar, sağlık hizmeti aldıkları yerde riske atılmamalıdır.

NİHAT ALPARSLANNİHAT ALPARSLAN