SİYASET
Giriş Tarihi : 15-05-2024 06:41   Güncelleme : 15-05-2024 06:44

Özgür Özel'in ATV muhabiri ile konuşma şekli tepki çekti...

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, ATV muhabirinin “CHP’li belediyelerde eş, dost ataması” sorusuna verdiği yanıt gündem oldu. Özel, muhabiri yanına çağırarak "Siz yalanı haber yapıyorsunuz” dedi.

Özgür Özel'in ATV muhabiri ile konuşma şekli tepki çekti...

 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, TBMM’de grup toplantısının ardından ATV muhabirinin “CHP’li belediyelerdeki tartışmalı atamaların geri çekilip çekilmeyeceğine“ ilişkin sorusuna verdiği yanıt gündemi salladı.

ATV muhabirine seslenerek yanına çağıran Özel, CHP belediyelerine genelge yolladıklarını hatırlatarak, şunları söyledi:

“Balıkesir’de bir atama duyduk daha imzalanmadan, başkan dedi ki 6 yıldır danışmanlığımı yapıyor. Milletvekili yakınıysa olmayacak dedik olmadı. Örneğin, Kırşehir’de söylendi, ATV çok anlattı ya, ikisi de 25 yıldır devlet memuru 6 yıldır o görevde, bacanak macanak değil o yalanı da patladı. Yüreğir’deki atamalar gerçekleşmedi. Başkan izaha gelmek istedi, bugün çay içmeye geldi. CHP’de bir tane eş, dost, akraba ataması yoktur. Bu yalanlara karşı bu özgüvenle mücadele ettik. Ama AKP’nin belediyelerinde binlerce akraba ataması yıllardır devam ediyor. ATV istiyorsa şunu araştırsın. Manisa milletvekillerinin danışmanları 10 yıldır Yunusemre Belediyesi’nde danışmanmıymış değil miymiş, bunu haber yapamadan tutup da yapılmamış atamayı yapmış gibi söyleyen ATV şimdi gidecek AKP milletvekillerini hangilerinin belediyelerde… CHP’de bir tane akraba ataması kalmadı. 25 yıldır o belediyede çalışanların kişisel ahlaklarına bu lekeyi sürmeye çalıştınız. Utanıp özür dileyeceğinize varmış gibi devam ediyorsunuz, yalanı haber yapıyorsunuz. CHP bembeyaz bir sayfa, bir tane nokta oldu mu kirlenirsiniz diyorum. Senin savundukların kir göstermiyor diye ona güvenme, her tarafı leke. ATV soracaksa Yunusemre Belediyesi’nde hangi AK Parti milletvekilinin danışmanı 10 yıl boyunca maaş almış onu öğrenecek.”

NİHAT ALPARSLANNİHAT ALPARSLAN