SİYASET
Giriş Tarihi : 25-01-2023 23:11   Güncelleme : 25-01-2023 23:13

Sinan Ateş suikastinde yeni gelişme: Kritik isimlere gözaltı kararı

Sinan Ateş suikastinde yeni gelişme: Kritik isimlere gözaltı kararı Sinan Ateş suikastinin tetikçisi olduğu iddia edilen kişiyi Ankara dışına çıkarttığı belirtilen ve daha önce iki kez gözaltına alınıp serbest bırakılan Tolgahan D.'nin yanısıra MHP'li Semih Yalçın'ın özel kalem müdürü Emre Y. de gözaltına alındı

Sinan Ateş suikastinde yeni gelişme: Kritik isimlere gözaltı kararı

Türktime'ın haberine göre ,Sinan Ateş suikastinin tetikçisi olduğu iddia edilen kişiyi Ankara dışına çıkarttığı belirtilen ve daha önce iki kez gözaltına alınıp serbest bırakılan Tolgahan D.'nin yanısıra MHP'li Semih Yalçın'ın özel kalem müdürü Emre Y. de gözaltına alındı

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in Ankara'da silahlı saldırı sonucu öldürülmesinin üzerinden tam 26 gün geçti. Son gelinen aşamada soruşturmayı başından bu yana yürüten savcının "acilen" dört günlük izine çıkartılması ardından suikastın kilit ismi MHP'li Tolgahan Demirbaş adli kontrolle serbest kalmıştı.

15 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Soruşturmadan sorumlu Başsavcı Vekilliğine Başkent’te önemli soruşturmalarda rol alan tecrübeli bir isim olan Durdu Özer getirilmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmayı yürüten savcının değiştirilmediğini, ilave 1 savcı daha görevlendirildiğini açıklamıştı.

Soruşturma kapsamında bugüne dek saldırının gerçekleştirildiği motosikleti kullanan şüphelinin de aralarında bulunduğu çok sayıda isim gözaltına alırken, bu isimlerden 15’i tutuklandı. Bazı isimler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. O isimlerden biri suikastın kilit ismiydi Tolgahan D. idi. İki kez gözaltına alınıp serbest bırakılan Tolgahan D.'nin cinayetin tetikçisi Eray Özyağcı’yı Ankara dışına çıkarttığı öne sürülmüştü. Ancak her iki gözaltı kararı sonrası Tolgahan D., mevcut delil durumu değerlendirilerek, adli kontrol şartıyla serbest bırakılması kamuoyunda tartışmalara neden oldu.

SEMİH YALÇIN'IN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ DE GÖZALTINDA

Son gelişmeler üzerine Savcılık, Tolgahan D., ile birlikte daha önce serbest bırakılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın özel kalem müdürü Emre.Y.’nin de gözaltına alınması talimatı verdi. Bu kapsamda İstanbul’da görev yapan Avukat S.Ö’nün de gözaltına alınması için emniyet talimatlandırıldı. Savcılığın talimatı üzerine her üç isim de gözaltına alındı. Şüphelilerin Ankara Emniyeti’ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından savcılığa sevk edilmeleri bekleniyor.

 

ETİKETLER:

sinan ateş mhp

Erdem NoyanErdem Noyan