SİYASET
Giriş Tarihi : 07-03-2023 19:07   Güncelleme : 07-03-2023 19:33

"Size son kez bu kürsüden bakmak istiyorum"

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, partisi CHP'nin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. "Bu kürsüye veda etmek için buradayım" diyen Kılıçdaroğlu, ittifaktaki partilerin genel başkanları ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında dikkat çekici bir konuşma yaparak kürsüden indi.

Toplantıya önceki genel başkanlar Altan ÖymenHikmet ÇetinMurat Karayalçın da katıldı. Açılışı yapan Grup Başkanvekili Engin Altay, "Sayın başkanım ben de çok heyecanlayım" dedi. 

CHP lideri konuşmasına, "O şahane Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz, bundan emin olmanızı isterim. Bu kürsüye veda etmek için buradayım. Bu kürsüye veda atmek pek de kolay olmuyor. Sizler benim yol arkadaşımsınız. Size son kez bu kürsüden bakmak istiyorum" sözleriyle başladı.

"Hakkınızı helal edin"

Kılıçdaroğlu konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Sarayın yol arkadaşı olmak kolaydır. Orada para vardır, pul vardır. Şan vardır şöhret vardır. Haram vardır, günah vardır. Bay Kemal'in yol arkadaşı olmak ise çok zordur. Bay Kemal'in yol arkadaşı olmak ıstıraplıdır.  Parası pulu da yoktur Bay Kemal'in sarayı da yoktur. Başına da her şey gelmiştir. Yine de size Bay Kemal'in yolunda yürümek gibi bir şerefi ben taşıyorum. Sizin gibi yol arkadaşlarım olduğu için onur duyuyorum. Ne diyebilirim Allah hepinizden razı olsun hakkınızı helal edin. 

 

"Arada bir ülkücü damarı tutar..."

Bu kürsü yıllarca feryatların duyulduğu kürsüdür. 

Umutluyum be dostlar gerçekten umutluyum. Yelkenlerimizi hareket ettirecek rüzgarları düşünüyorum. Bu deliliği hep birlikte yapacağız. İYİ Parti'nin sayın Genel Başkanı Meral Akşener ile yapacağız. Çünkü Meral Hanım merttir, büyük mücadeleler veriyor. Ana kucağını da çok iyi bilir yeri geldi mi masaya vurmasını da çok iyi bilir. Bir de arada bir ülkücü damarı tutar. 

"Evladım Ekrem İmamoğlu..."

Saadet Partisi'nin genel başkanı Temel Karamollaoğlu ile bitireceğiz. Temel Bey bilgedir, cesurdur. Bu bilge Türkiye'nin yolunu aydınlatmaya devam ediyor. 

Gelecek Partisi lideri Ahmet Bey ile de bitireceğiz bu deliliği. Günlerdir uyumuyor bu lider.

Deva Partisinin Genel Başkanı Ali Babacan ile bitireceğiz Onunla da bu ülke için alın terini birlikte dökereceğiz.

Gültekin Uysal da yürekli, cesur ve genç bir liderdir. 

Ve iki kişi daha var. Siz o kişiyi gayet yakından tanıyorsunuz. Burada söylemiştim. Evladım Ekrem İmamoğlu. O da yanımda olacak. Yıllardır omuz omuza verdiğimiz dostum Mansur Yavaş o da burada olacak. 

Hakkınızı helal edin dostlarım, hadi bismillah"

Erdem NoyanErdem Noyan