EKONOMİ
Giriş Tarihi : 16-09-2022 10:47   Güncelleme : 19-09-2022 10:48

Sosyal Konutta değişiklik: Sınır kalkıyor

Sosyal Konutta değişiklik: Sınır kalkıyor Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) inşa edilecek "İlk Evim, İlk İş Yerim" sosyal konut projesine başvurular, 14 Eylül'de gece saatlerinde e-Devlet üzerinden başladı. 19 Eylül pazartesiden itibaren o sınır kalkacak. İşte ayrıntılar...

Sosyal Konutta değişiklik: Sınır kalkıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) inşa edilecek "İlk Evim, İlk İş Yerim" sosyal konut projesine başvurular, 14 Eylül'de gece saatlerinde e-Devlet üzerinden başladı.

Başvurular ayrıca projelerin bulunduğu illerdeki Ziraat Bankası ve Halk Bankasının yetkili şubelerinden yapılmaya devam ediyor.

Sosyal konut projesi için e-Devlet üzerinden yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişimi engellememesi için kademeli alınan başvurular kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının son hanesi "6" olanlar bugün, "8" olanlar ise pazar günü başvuru yapabilecek.

19 Eylül pazartesiden itibaren herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecek.

KURA İLE BELİRLENECEK

Konut tipi 2+1 ve 3+1 ayrımı olmadan, proje bazında başvuru yapılacak. Hak sahiplerinin konut tipleri, ihale yapıldıktan sonra kura ile belirlenecek.

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN GERÇEK YÜZÜ

 

ETİKETLER:

SOSYAL KONUT PROJESİ , TOKİ

Erdem NoyanErdem Noyan