SİYASET
Giriş Tarihi : 19-04-2023 20:20

Türkiye İşçi Partisi'nden aday kararı

Yeşil Sol Parti ile Emek ve Özgürlük İttifakı'nda yer alan Türkiye İşçi Partisi Ankara birinci bölgedeki adaylarını çekti.

Türkiye İşçi Partisi'nden aday kararı

14 Mayıs'ta gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri öncesinde sürpriz adaylarla gündeme gelen ve bir çok yerde bu isimleri aday gösteren Türkiye Değişim Partisi'nde gelişme yaşandı. 

Türkiye İşçi Partisi , Bala, Çankaya, Elmadağ, Evren, Gölbaşı, Haymana, Mamak, Polatlı, Şereflikoçhisar ilçelerini kapsayan Ankara 1’inci Bölge’deki adaylarını çekti. 

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Yeşil Sol Parti Ankara 1'inci Bölge Milletvekili Adayı Emirali Türkmen konuya dair açıklama yaptı. 

Türkmen,  "Teknik bir sorundan dolayı liste vermek zorunda kaldıklarını bize de söylediler. Dün Ankara'da adaylarını tanıtırken birinci bölge adaylarını tanıtmadılar. Bugün itibariyle de arkadaşlar verdikleri listedeki arkadaşların istifa gerekçelerini vereceklerini ve birinci bölümden çekileceklerini söylediler. Bizde devrimciler arasında, sosyalistler arasında söz bakidir. Biz sözün gücüne inanırız. Söylediğimiz sözün gücüne inanırız doğal olarak bizim için ondan büyük bir sözleşme yoktur." ifadelerine yer verdi. 

Etiketler: Türkiye İşçi Partisi ankara

AdminAdmin