SİYASET
Giriş Tarihi : 09-03-2023 07:54   Güncelleme : 09-03-2023 07:56

YSK'dan ön rapor: Deprem bölgesinde oy kullanılabilecek mi?

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilin vurduğu depremlerin ardından afet bölgesi için gönderilen YSK heyetinin incelemeleri tamamlandı.

YSK'dan ön rapor: Deprem bölgesinde oy kullanılabilecek mi?

11 ilde büyük yıkıma yol açan Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin ardından Yüksek Seçim Kurulu tarafından afet bölgesine görevlendirilen 30 kişilik Yüksek Seçim Kurulu (YSK) heyetinin 11 il seçim, 140'ın üzerinde ilçe seçim kurulu, il ve ilçelerdeki adliye binaları, oy kullanılabilecek binalar ile seçim malzemelerinin bulunduğu depolarda yaptığı inceleme tamamladı.

Bölgeye giden heyetin tespit ettiği eksikler ve bunların giderilmesi için alınması gereken önlemler kurul üyelerine ve kuruldaki siyasi parti temsilcilerine sunuldu.

YKS OLUMLU RAPOR VERDİ

YSK heyetinin deprem bölgesinde yaptığı incelemelere dair İYİ Parti’nin YSK Temsilcisi Mustafa Tolga Öztürk’ten açıklama geldi.

YSK heyetinin afet bölgelerinde tespit edilen eksikliklerin giderilebileceğine yönelik rapor verdiğini ifade eden İYİ Partili Öztürk, “YSK heyeti; 11 il seçim ve 140 üzeri ilçe seçim kurulunun, illerde ve ilçelerde bulunan adliye binalarının incelenmesi soncunda yaklaşık 9 milyon seçmeni, 96 milletvekilini ilgilendiren afet bölgelerinde tespit edilen eksikliklerin giderilebileceğine yönelik rapor verdi” ifadelerini kullandı.

 

ETİKETLER:

Yüksek Seçim Kurulu , seçim , deprem ,

AdminAdmin