DÜNYA
Giriş Tarihi : 19-08-2021 17:07   Güncelleme : 19-08-2021 17:17

Afgan popstar Aryana Sayeed Türkiye'ye kaçtı

Afgan popstar Aryana Sayeed Türkiye'ye kaçtı

Afgan popstar Aryana Sayeed Türkiye'ye kaçtı 116

Afganistan'ın en ünlü kadın pop yıldızı Aryana Sayeed'in de ülkedeki Taliban korkusundan kaçanlar arasında yer aldığı öğrenildi. İstanbul'a gelen Sayeed, sosyal medyada, "Sizinle paylaşacağım çok hikayem var" mesajını yazdı.


 

Afgan popstar Aryana Sayeed Türkiye'ye kaçtı 226

Afganistan'ın en ünlü kadın pop yıldızının Kabil’den Amerikan uçağıyla kaçanlar arasında olduğu ortaya çıktı. Taliban’ın ülkeyi şeriat kurallarına göre yöneteceğini açıklamasının ardından özellikle kadınların yaşadığı korku sonrası, ülkeden kaçışların simgesi haline gelen Amerikan kargo uçağında Afgan şarkıcının da olduğu öğrenildi. Afganistan’ın ünlü şarkıcısı, Türkiye'de O Ses Türkiye adıyla yayınlanan The Voice programının Afgan versiyonundaki jüri üyelerinden Aryana Sayeed. 

Afgan popstar Aryana Sayeed Türkiye'ye kaçtı 336


36 yaşındaki Sayeed, 1,3 milyon takipçisi olan Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “İyiyim ve hayattayım. Unutulmaz birkaç geceden sonra Katar, Doha’ya ulaştım. İstanbul’a dönüş uçağımı bekliyorum” notunu yazdı. Sayeed daha sonra, onu Türkiye’ye getiren uçaktan da paylaşım yaptı.

Afgan popstar Aryana Sayeed Türkiye'ye kaçtı 446

Afgan şarkıcı, “Eve ulaştıktan sonra aklım ve hislerim güvensiz ve şoke edici dünyadan normale döndü. Sizinle paylaşacağım çok hikayem var” dedi.

Kaynak: Afgan popstar Aryana Sayeed Türkiye'ye kaçtı