SİYASET
Giriş Tarihi : 20-01-2022 22:29   Güncelleme : 20-01-2022 22:50

AK Partin'nin Aydın Çıkartması..

Gazeteci Yazarımız Erdem Noyan günlerdir konuşulan ve çok ses getiren AK Partinin Aydın çıkartmasını inceledi ve yazdı. Çıkartmanın mimarına Cumhurbaşkanından teşekkür geldi.

AK Partin'nin Aydın Çıkartması..

 

Günler geçti hala Aydın çıkartması konuşuluyor e, söz konusu konu CHP’nin kalesi olarak bilinen Aydın olunca iş değişiyor. Ancak şunu da belirteyim Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memnun kaldığı Aydın çıkartmasının mimarı olarak TBMM Kit Komisyonu başkanı Aydın Milletvekili Mustafa Savaş gösteriliyor

Sevgili okuyucular, AK Parti hala Aydın çıkartmasının nimetlerini yemeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kısa bir süre önce  bazı açılışlar için gittiği Aydın’da gördüğü ilgi kendisini çok memnun etmiş’ ki, AK Parti hala onun nemalarını toplamaya devam ediyor.

Gerçekten de sevgili okuyucular, uzun yıllardır Aydın bölgesine görevim icabı giderim ama geçen hafta sonunda Aydın’da gördüğüm tablo AK Parti adına çok farklıydı. Çünkü o bölge bu güne kadar yıllardır hep CHP’nin kalesi gibi görülür ve o yüzden de CHP’nin aday Özlem Çerçioğlu orada 4 dönemdir Büyükşehir Belediye başkanı olarak seçilir.

Bu bir gerçek Özlem Çerçioğlu Aydın’da çok sevilir, özellikle kırsal kesimde çok tutulur merkez biraz daha kozmopolit nüfusa sahip olması ve bazı İlçe Başkanların da özellikle merkez İlçe olan CHP’li Efeler Belediyesi yeteri kadar kendisine destek vermemesine rağmen gene de başarılı bir şekilde görevini yapmaya devam ediyor.

Sevgili okuyucular bütün bu gerçekler ve CHP’nin Aydında’ ki gücüne rağmen AK Partinin Aydında yaptığı miting günlerdir konuşulmaya devam ediyor, olay Aydında yaşandı ancak yankıları hale Meclis kulislerinde yankılanıyor.

O bölgeyi iyi bilen bir gazeteci olarak, AK Partinin, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı Erdoğan için Aydın’a düzenlediği çıkartması gerçek den incelemeye değer, tabi aldığım bilgiler ve gördüklerimden Aydın başarısının arkasında bir gizli kahraman var, Aydın Milletvekili ve TBMM Kit komisyonu başkanı Mustafa Savaş, kendisini Parlamentodan yakın tanırım, gerçekten Demokrat  Devlet terbiyesi almış örnek bir politikacı, yaptığı işi afişe etmeyen, reklamı sevmeyen, sessiz sedasız partisine gönülden hizmet  veren bir siyasi  kimlik.

Diğer bir değişle son yıllarda özlemini duyduğumuz bir Siyasi figür, geçen gün TBMM’de ki odasında kendisi ile sohbet ediyoruz, tesadüf yanında Aydın’dan gelmiş o yörenin İlçe Belediyesi olan Koçarlı’nın AK Partili Belediye başkanı Nedim Kaplan ile Ankara’nın başarılı gazetecilerinden Mehmet Çatakcı’ da vardı, hazır o yörenin sevilen İl’ çe Belediye Başkanı da orada varken Mustafa Savaş’a sordum, sizin ifadenizle çok başarılı olan Aydın çıkartmasını nasıl sağladınız meydandaki kalabalık taşıma’ mıydı, Aydın çıkartmasının arkasında Mustafa Savaş’ın etkisinin çok büyük olduğu ifade ediliyor,peki bunu nasıl sağladınız diye? gene o mütevazi tutumuyla konuş tu iş de Savaşın’ ın verdiği cevap:

‘’ evet çok başarılı bir Aydın programı oldu, son yıllardaki en muhteşem bir program idi. Artık tablo Ege’de geri dönmeye başladı, halk yaptıklarımızı görmeye başladı, bu yüzden Cumhurbaşkanımızın açılış törenleri için yaptığı Aydın ziyareti çok büyük ilgi gördü, şunu söylemeliyim, Cumhurbaşkanımızın konuşma yaptığı Cumhuriyet meydanı, oraya çıkan sokaklar, caddeler ağızlarına kadar dolup taştı, inanın orada en az 35 bin Aydın’ lı vatandaş vardı, bir kişi bile taşıma ile o meydana getirilmedi. ‘’

Evet Sevgili okuyucular, ben çevremde tarafsız bir Gazeteci olarak tanınırım , en azından öyle bilinirim, asla kalemimi hiçbir siyasi taraf olarak kullanmadım, bunu da her kez bilir, gördüğümü yazan ve güvenilir insanlardan doğrulatarak haberlerini yapan bir Gazeteciyim, burada da öyle oldu, gördüklerimin yanında o yörede yaşayan tarafsız gazeteciler ve Aydınlılar ile konuşarak bu yazımı yazmaya karar verdim.

Evet burada bir başarı görülüyor, onun mimarının da TBMM Kit Komisyonu başkanı Aydın Milletvekili Mustafa Savaş olduğunu iddia ediliyor, Aydın Medyasındaki arkadaşlarım, Aydın Mitinginin uzun bir süreden beri hazırlıkları yapılarak gelen bir süreç olduğunu söylediler.

O yöreden aldığım bilgilere göre, Aydın Milletvekili Mustafa Savaş TBMM’deki çalışmalarının dışında bütün günlerini Aydında’ ki ofisinde çalışarak geçirmiş, adeta orada karargah kurmuş, tabi ki öbür vekillerinde zaman zaman çalışmaları olmuş ama, esas yükü çekenin Savaş’ın olduğu söyleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da memnun kaldığı Aydın programının gizli mimarı Mustafa Savaş olmuştur. Bütün bilgiler bu yöndedir.

Burada sadece bir İlimizde yapılan bir mitingin başarısı yada orada yapılan açılışların önemi değil  yıllardır CHP’nin kalesi olarak biline Aydın ilinin son aylarda  AK Partiye olan bakış açısının değişmeye başlaması  olarak gösteriliyor, burada önemli olan da bu, akıllara bir soru geliyor, acaba Aydında siyasi tablo değişiklik mi göstermeye başlıyor,  halbuki o İl’de Özlem Çerçioğlu gerçeği var. Bekleyip göreceğiz, Ege bölgesinde olup bitenlere, yaklaşan seçim gerçekleri ortaya çıkaracak.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim bu söyleyeceğimi henüz Aydın çıkarmasının başarılı Mimarı kabul edilen Milletvekili Mustafa Savaş’ da bildiğini zannetmiyorum ,ilk kez bu sütunlardan duyacak gibi. Aydın’da AKP Partinin yüzünü güldüren bu çıkartma için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ dan Mustafa Savaş’a teşekkür geldi. Bu bilgi Cumhurbaşkanlığına yakın olan kesimlerden geldi bende ilettim.

AdminAdmin