GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-04-2022 18:42   Güncelleme : 19-04-2022 10:39

BAŞKENT ANKARA YAZA 8. ERZURUM GÜNLERİ İLE MERHABA DİYECEK

Erzurum İktisadi Sosyal Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı Başkent Ankara’da 1-5 Haziran 2022  tarihlerinde Millet Bahçesinde 8 .Erzurum Günlerini düzenliyor.

	BAŞKENT ANKARA YAZA  8. ERZURUM GÜNLERİ İLE MERHABA DİYECEK

 

Ankarada düzenlenecek "Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günlerinde Dadaşlar, kültür ve yöresel lezzetlerini  ziyaretçilere tanıtacaklar. Açılış töreninde, Civiladı verilen 25 metrelik örgülü peynir açılış kurdelesi olacak.

Başkent Ankara  Millet Bahçesinde düzenlenecek  8. Erzurum Tanıtım Günlerinde, kültür ve yöresel lezzetleri ile Aşıklar toyu, türküler geçidi, şairler ve şiirleri, Tasavvuf konserleri, Erzurum Bar ekipleri ve Seyirlik oyunlar, yöresel el sanatları 5 gün süreyle ziyaretçilere birbirinden güzel duygular yaşatacak.

Dadaşların başkent çıkarması etkinlikte ziyaretçilere hem alışveriş yaptıracak hem de yöresel lezzetlerin tadına baktıracak.       ESAV Başkanı  Aksungur                                  
"Erzurum İktisadi Sosyal Araştırma ve  Yardımlaşma Vakfı  Başkanı Veysel Karani Aksungur, Başkent Ankaranın yaza merhaba dediği bir günde 8. Erzurum Tanıtım Günleri ile  tüm halkımızı  5 günlük etkinliğimizle bekliyoruz. Dadaşlar bu yıl düzenlenen etkinlikle de ziyaretçi rekoru kıracak"

AdminAdmin