SAĞLIK
Giriş Tarihi : 31-07-2021 18:16   Güncelleme : 31-07-2021 18:19

Bodrum'da yangın: Kriz masası oluşturduk!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde öğle saatlerinde yerleşim yerine yakın bölgede yangın çıktı. Yangınla ilgili Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'tan kritik uyarılar geldi. Aras, "Bodrum Belediyesi olarak kriz masası oluşturduk." dedi.

Bodrum'da yangın: Kriz masası oluşturduk!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde öğle saatlerinde yerleşim yerine yakın bölgede yangın çıktı. Yangın, saat 13.00 sıralarında Kumbahçe Mahallesi'nin yukarı kısmında evlere yakın bir bölgede başladı Kısa sürede büyüyen yangın çevreye yayılmaya başladı.

Yangını söndürmek için ekipler bölgeye sevk edilirken, hava ve arazi şartlarının olumsuz olduğu bölgede yangın hızla yayılıyor.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, hem Twitter hesabından hem de Bodrumluların telefonlarına SMS atarak yangınla ilgili uyarıda bulundu.

"KRİZ MASASI OLUŞTURDUK!"

Aras Twitter hesabından, "Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait helikopter, yangına havadan müdahaleye devam ediyor.  Bodrum Belediyesi olarak kriz masası oluşturduk. Tüm imkanlarımızla yangın söndürme çalışmalarına destek veriyoruz. Vatandaşlarımızdan da acil durumlar dışında trafiğe çıkmamalarını rica ediyorum." ifadelerini kullandı.

Bodrum Belediyesi de yurttaşlara şu SMS'i iletti: 

İlçemizde devam eden orman yangınlarına daha etkin müdahale edilebilmesi için lütfen zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayın. İtfaiye ve diğer görevli araçların geçişine öncelik verelim.