SİYASET
Giriş Tarihi : 14-04-2022 08:42   Güncelleme : 16-04-2022 10:55

CHP MİLLETVEKİLİ TOKDEMİR"ONURLU İNSANLAR DİLENMEZ DİLENCİ OLDULAR"

Ekonomik sıkıntılar yüzünden Siyasi Literatürümüz ilginç bir kelime daha kazandı, ‘’ dilenmez dilenci ‘’ bu ilginç kelime CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir’e ait. Tokdemir, iyi giyimli onurlu ve gururlu insanlarımız için bu kelimeyi kullandı.

CHP MİLLETVEKİLİ TOKDEMİR

 

YAZARIMIZ ERDEM NOYAN ANKARA’DAN BİLDİRİYOR.

Siyasi Literatürümüze bir kelime daha girdi, ‘’dilenmez dilenci.‘’ Bu ifade bir siyasetçimize ait. CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, bu konuşmayı Ekonomik sıkıntılar içinde bulunan, mağrur ve gururlu insanlarımız için kullandı.

Hata Milletvekili Tokdemir, her geçen gün giderek artan Ekonomik sıkıntılar yüzünden, mağrur ama onurlu insanların sayısının giderek arttığını öne sürdü ve erkeklerde kravatlı, temiz giyimli, bayanlarda ise bakımlı kadınlarımızın her geçen gün içine düştükleri Ekonomik sıkıntılar yüzünden pazarlarda sebze artıklarını toplarken görülmesinin kendilerini çok rahatsız ettiğini söyledi.

Başda Hatay olmak üzere ülkemizin bütün bölgelerini Suriyelilerin istila ettiğini öne süren CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, bizim milletimiz sıkıntılar içinde yaşarken ülkemize gelen özellikle Suriyeliler rahatlık içinde yaşamaya başladılar dedi ve şunları söyledi : ‘’ son yıllarda içine düştüğümüz Ekonomik sıkıntılar yüzünden, ‘’ dilenmez Dilenciler ‘’ortaya çıktı, buda bizleri çok üzüyor, çünkü bunlar onurlu geçmişe sahip aileler. Görüntüsü güzel, Erkekler kravatlı, kadınlar bakımlı ama mutfakları boş. Bu acı tabloyu ortadan kaldırmak için Muhtarlarımıza büyük iş düşüyor, Muhtarlarımız aracılığı ile bu insanlar bulunmalı ve onları inciltmeden yardımlarda bulunulmalıdır.’’

SURİYELİLER BÜYÜK DERT.

Günün çoğunu, bölgesinde halkın içinde geçiren CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, vatandaşlarımızın içine düştüğü bu Ekonomik sıkıntılarının büyük sebeplerinden birisinin de ülkemize doluşan Suriyeliler olduğunu öne sürdü ve şöyle konuş tu: ‘’ ülkemize gelen Suriyeliler bugün çok rahat yaşayabiliyorlar, kendilerine hiçbir baskı gösterilmiyor, üstelik 500 bin Dolar’a kolayca Türk Vatandaşlığı alabiliyorlar, bakın bir şey anlatayım, Kıbrıs’ta, 1974’de çok ağır bedeller ödedik, halada ödemeye devam ediyoruz, buna karşılık Kıbrıs’a yerleşmek ve vatandaşı olmak için 12 yıl orada sorunlara karışmadan, ancak 12 yılın sonunda, oda sadece oturma izni alabiliyoruz. Bu ülke bizin vatanımız, orada bizler, bu kadar kolay vatandaşlık alamazken, Suriyelilerin bu kadar kolay vatandaşlık alması ileride başımızı da çok ağrıtacak gibi gözüküyor.’’

AdminAdmin