GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-07-2021 07:49   Güncelleme : 13-07-2021 08:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı ardından açıklamalarda bulundu.

Gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından alınan kararlarla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı ardından açıklamalarda bulundu.

Kurban Bayramı tatil süresinin belli olacağı Kabine Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ana gündem maddesini bayram tatili olurken ülkemizdeki salgın sürecine ilişkin de değerlendirmeler yapıldı.

Kabine Toplantısı kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından canlı yayında açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

"Aşılama çalışmalarını hızla sürdürüyoruz. Yapılan toplam aşılama sayımız 59 milyona yaklaştı. En yaygın korunma biçimi aşılamadır. Virüsün yeni varyantları insanlığı tehdit ediyor. Aşılamada iyi bir orandayız.

Ülkemizin normalleşme adımlarını süratle atmasında aşılamanın büyük bir payı var. Ciddi gayretler ve fedakarlıklar sayesinde elde ettiğimiz bu avantaja sahip çıkmak zorundayız. Toplumsal bağışıklık sağlanana kadar temizlik, maske ve mesafeden taviz vermemeliyiz. İnsanların kalabalık olduğu her organizasyonda bu kurallara uymalıyız. Bayramda da bu tedbirlere uymalıyız.

"TÜM ZAMANLARIN REKORUNU KIRACAĞIZ"

Turizm sektörümüz son süratle çalışıyor. Üretim ve ihracatta da bir sıkıntımız yoktu. 2021'de ihracatı 200 milyar doların üzerine çıkararak tüm zamanların rekorunu kıracağız.

Pek çok şehrimizde OSB'ler yetersiz kaldığı için yenilerinin kuruluş hazırlıkları yapılıyor. Gaziantep'te 5 OSB bulunuyor. Yetersiz olduğu için altıncısı kuruluyor. Yetişmiş eleman istihdamı konusunda sıkıntı arttığı için mesleki eğitimde yeni bir plan üzerine çalışıyoruz. Meslek okullarını sanayi bölgelerine yakın yerlerde açarak okul eğitimi ile pratik eğitimi birleştiriyoruz.

Tüm bu olumlu gelişmelerin istihdama sağladığı katkıların neticelerini birlikte takip edeceğiz.

"EKONOMİDE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ"

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz Kabine Toplantısı'nda ekonomi ile ilgili yaptığımız kapsamlı bir değerlendirmeyi sizlerle paylaşmıştım. Sıkıntılarımız, sorunlarımız elbette var. Ama elimizdeki imkanlar ve yakaladığımız fırsatlar bu sıkıntıların katbekat üzerindedir. 2021 yılında ulaşacağımız büyüme oranı ile dünyanın yükselen ekonomisi olduğumuzu ispatlayacağız. Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası yolunda ekonomide de emin adımlarla ilerliyoruz.

Vatandaşlarımızın salgın döneminde yaşadığı kayıpları telafi etmek için pek çok teşvik programını devreye aldık. Türkiye'yi hak ettiği yere getirmek için son iki asrın en önemli fırsatını yakalamış durumdayız. 2023 ve 2053 vizyonu, Türkiye için sıradan siyasi söylemler değildir.

Ülkemizi istikrar ve güvenle hedeflerine yaklaştırdığımızda önümüzü daha rahat görebileceğiz.

Uzunca bir süredir Türkiye'yi diz çöktürmek için kurulan her tuzak, oynanan her oyun milletimizle birliğimizi, beraberliğimizi daha da pekiştirmiştir. Artık Türkiye siyasi ve ekonomik olarak dünyanın en üst ligine adım atmak üzeredir. Gündemimizdeki projeleri hayata geçirdiğimizde büyük ve güçlü Türkiye'yi tamamen inşa etmiş olacağız.

Ulaşım ülkemizde en önemli yatırımları yaptığımız alanların başında geliyor. Hamd olsun geldiğimiz noktada hedeflerimizin önemli bir kısmına ulaştık.

BAYRAMDA KÖPRÜLERDEN ÜCRETSİZ GEÇİŞ

Kurban Bayramı dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü işletmesindeki  köprü ve otoyollardan geçiş ücretsiz olacak. Cuma gece yarısı uygulama başlayacak.

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını açıklayan Erdoğan, 16 Temmuz Cuma akşamı başlayacak olan tatilin 26 Temmuz pazartesi akşamı biteceğini açıkladı.

Etiketler : , ,

Kaynak: Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı ardından açıklamalarda bulundu. Günboyu