RÖPORTAJ
Giriş Tarihi : 04-07-2021 13:42   Güncelleme : 04-07-2021 19:27

Haberal'in Katıldığı Mezuniyet Töreninde Hüzün ve Sevinç Yaşandı..

Ankara’nın saygın Üniversitelerinden birisi olan Başkent Üniversitesinde mezuniyet törenleri yapıldı. Kurucu Başkan Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın katılımlarıyla yapıla mezuniyet törenlerinde öğrenciler her zaman olduğu gibi keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladı.

 Haberal'in Katıldığı Mezuniyet Töreninde Hüzün ve Sevinç Yaşandı..

Erdem NOYAN ( ÖZEL hABER)

Gazeteci yazarımız Erdem Noyan bu kez bir Üniversitenin Mezuniyet törenlerini yazdı..

 

ÜNİVERİSTELERDE MEZUNİYET TÖRENİ BAŞLADI

Uzun süren korana kısıtlamaları nedeniyle yapılamayan Üniversitelerdeki mezuniyet ve kep atma törenleri nihayet başladı. Bu törenlerin sonuncusu Ankara’nın köklü Üniversitelerinden birisi olan Başkent Üniversitesinde yapıldı.

Korona nedeniyle uzun süredir yapılamayan mezuniyet ve kep atma törenleri de yapıldı. Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsü Amfi tiyatro da yapılan mezuniyet törenlerinde, Başkent Üniversitesinin Kurucu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın katılımıyla yapılan törenlerde sevinç ve hüzün bir arada yaşandı.

Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile gene bu üniversiteye bağlı Kahraman Kazan MYO Fakültesi Mezuniyet törenleri görkemli şenliklerle yapıldı.

Korona tedbirleri nedeniyle kısıtlı sayıda misafir kabul edilen mezuniyet törenlerinde 200 ‘den fazla öğrenciye diplomaları verildi. Sayılı veli ve 46 akademisyeninde katıldığı mezuniyet töreninde Kurucu Başkan Prof. Dr. Mehmet Haberal bir konuşma yaptı.

Haberal, ders niteliğindeki konuşmasında öğrencilere ve törene katılan Akademisyenlere önemli nasihat lar da bulundu. Konuşması ayakta alkışlanan Haberal bu arada ön sıralarda bulunan Üniversitede görevli Akademisyenlere de espriler yapmaktan kaçınmadı. Bütün anfi yi dolduran izleyici, öğrenci ve akademisyenlerin gülüşmesine neden olan konuşmasının son bölümünde Haberal, anfi nin ön sıralarında duran, özellikle başında saç kalmayan akademisyenlere bakarak şunları söyledi. ‘’ benimle çalışmak zordur. Benimle çalışanların çoğunun başında saç yoktur. Nedeni ise benimle çalışmanın zor olmasındandır.’’

Bu konuşma anfi yi dolduran yüzlerce öğrenci, konuk ve Akademisyenlerin gülüşmesine ve alkışlarına neden oldu. Yaklaşık iki saat süren Mezuniyet töreninde önce saygı duruşu yapıldı, istiklal marşı ve ardından Atatürk’ün gençliğe hitabesi okundu.

Yaklaşık iki saat kadar süren mezuniyet töreni sonunda anfi yi dolduran genç mezunlar havaya keplerini fırlatarak o anı ölümsüzleştirdiler. Böylece mezun olan öğrenciler bir dönemi kapatıp yeni bir döneme de adım atmış oldular. Bu törenlerle beraber Ankara’nın en saygın Üniversitelerinden birisi olan Başkent Üniversitesi bir dönemi de kapatmış oldu.