MAGAZİN
Giriş Tarihi : 17-12-2021 11:59   Güncelleme : 17-12-2021 12:02

Magazin Haberleri MAGAZİN Aleyna Tilki'ye hapis cezası! İşte nedeni...

Ünlü şarkıcı Aleyna Tilki, geçtiğimiz yıl İstanbul Havalimanı'nda bir özel güvenlik görevlisine hakaret ettiği gerekçesiyle hakim karşısına çıktı. Aleyna Tilki'ye, 5 ay hapis cezası ile 7 bin 80 TL adli para cezası verildi.

Magazin Haberleri  MAGAZİN Aleyna Tilki'ye hapis cezası! İşte nedeni...

Ocak 2020'de Milano'ya gitmek için İstanbul Havalimanı'na gelen Aleyna Tilki, bilinmeyen bir nedenden dolayı bir yolcuyla tartışmaya başladı. Aleyna Tilki, bu sırada olay yerindeki bir özel güvenlik görevlisine hakaret etti.

Hakarete uğrayan özel güvenlik görevlisi Neslihan Ö. durum karşısında şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Aleyna Tilki, polis merkezinde ifade verdi. 

Uçuşunu iptal eden ünlü şarkıcı havalimanından ayrıldı.

Harakete uğrayan Neslihan Ö.'nün şikayeti üzerine Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca olayla ilgili soruşturma açıldı.

4 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Açılan soruşturmanda Aleyna Tilki hakkında, 'Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret' ve 'Tehdit' suçlarından dolayı 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Gaziosmanpaşa Asliye Mahkemesi'nde görülen davaya tarafların avukatları katıldı. Tilki'nin Neslihan Ö.'ye, "Salak mısın, senin yüzünden uçağı kaçırıyorum" şeklinde hakaretler ile küfürler ettiği iddiaları değerlendirildi.

Sabah gazetesinden Seda Nur Günaydın'ın haberine göre, tüm deliller, tanık beyanları ve görüntü izleme tutanakları, sanığın üzerine atılı suçları işlediğinin sabit olmasından kaynaklı cezalandırılması talep edildi. Aleyna Tilki, 5 ay hapis ve 7 bin 80 lira para cezasına çarptırıldı.

Kaynak / Sputnik

 

 

AdminAdmin