SİYASET
Giriş Tarihi : 03-03-2022 18:47   Güncelleme : 05-03-2022 08:49

Şehir Hastanesindeki Yolsuzluğu Ortaya Çıkarttı..

Sağlık alanında da meğer neler oluyormuş. CHP’nin hafiye Milletvekili olarak tanınan Ankara Milletvekili Doktor Servet Ünsal bu kez Şehir Hastanesinde meydana gelen bir usulsüzlüğü gündeme getirdi.

Şehir Hastanesindeki Yolsuzluğu Ortaya Çıkarttı..

 

GAZETECİ YAZARIMIZ ERDEM NOYAN ANKARA’DAN BİLDİRİYOR.

Ne hastaneymiş ama. 2018 yılında 600 milyon Türk lirasına mal olan şehir hastanesinde tüp bebek ünitesi yok, ancak hastaneyi yapan firmaya bu güne kadar laboratuvar hizmeti adı altında garanti bedeli tam olarak ödenmeye devam etmiş.

Bu iddia CHP’nin Ankara Milletvekili aynı zamanda Doktor olan Servet Ünsal’a ait. TBMM’nin en istikrarlı Milletvekili ve iktidar partisinin korkulu rüyası olarak tanınan Ünsal, bu kez çok ciddi bir iddiayı ortaya attı. Elindeki dosyalarla kürsüde konuşmayı seven CHP Milletvekili Servet Ünsal bu kez Elazığ’ da 2018 yılında hizmete alınan şehir hastanesindeki bir usulsüzlüğü gündeme getirdi.

CHP Ankara Milletvekili Ünsal, 600 milyon liraya mal olan Elazığ şehir hastanesinde akıllara durgunluk veren olay hakkında konuştu ve ‘’ortada olmayan bir ünite için yapımcı firmaya bu güne kadar garanti bedeli tam olarak ödendi ve ödenmeye devam ediyor‘’  dedi.

CHP’nin hafiye Milletvekili olarak tanınan Ankara Milletvekili Servet Ünsan, konuyla ilgili şöyle konuştu: ‘’Yargıtay binası açıyorlar içinde yargı yok. Hastane açıyorlar Doktorların günlük adım sayısı 30 bini aşıyor. Bir yerden bir yere ulaşmak dakikalar alıyor. 20 binin üzerinde çalışanı olan bir hastane, günlük 50 binin üzerinde hasta gidiyor, ancak bütün buna rağmen AK Parti için hasta değil müşteri var. Önümüzdeki günlerde 31 Şehir Hastanesi daha açılacak bunlara verilecek para 25 yılda 140 milyar lira.’’

ORTADA ÜNİTE YOK AMA ŞİRKETE MUNTAZAM ÖDEME YAPILIYOR.

Ankara Milletvekili Doktor Servet Ünsal, bu Şehir Hastanesinde akıllara durgunluk veren bir iddiayı da ortaya attı ve şunları söyledi : ‘’ şimdi size bir örnek vereceğim, Elazığ’da ki bu Şehir hastanesinde Tüp Bebek ünitesi yok ama şirket fatura kesip bu güne kadar paralarını aldılar ve almaya da devam ediyorlar.Sahtekarlığı görüyor musunuz. Sağlık da bundan nasibi alıyor. 1038 yataklı Elazığ Şehir hastanesi 2018 yılında 600 milyon lira harcanarak hizmet’ e alındı. Hastaneyi yapan firmaya, Tüp bebek birimi açılmamasına rağmen, Laboratuvar hizmeti adı altında bu birim için yapıcı firmaya garanti bedeli tam olarak ödenmeye devam ediyor. Bu iddiaların tamamı aynı zamanda Sayıştay raporlarında da yer alıyor. Sahtekarlığı görüyor musunuz, maalesef bu tür sahtekarlıklar Ülkemizin her alanında görülüyor.’’ 

AdminAdmin